2020 ATP Tenis Maratonu, Katar Açık 2020 tenis turnuvası ile devam ediyor. Cem İlkel'in de katıldığı Katar Açık tenis turnuvası 2020 analiz ve detayları

Arap Yarımadasında ATP Tenis Maratonu: Katar Açık 2020!

ATP teniste 2020 maratonu hızlı başladı. Bu heyecana dahil olmak için Youwin giriş adresi sizlerle olmaya devam ediyor. ATP kupası formatındaki Brisbane 2020 ile sezonu açan ATP teniste şimdi sıra Katar Açık 2020 tenis turnuvasında. Önemli isimlere ev sahipliği yapan Katar Açık 2020 ATP tenis turnuvası hakkında daha fazla bilgi için buyurun yazımıza.

Katar Açık 2020 ATP Tenis Turnuvası Hakkında

Arap yarımadasının önemli ülkelerinden Katar’da gerçekleşecek olan Katar Açık ATP tenis turnuvası, nispeten daha yakın tarihlerde ATP takvimine giriş yaptı. İlk olarak 1993 yılında gerçekleştirilen Katar Açık ATP tenis turnuvasında ilk şampiyon Boris Becker olmuştu. Andy Murray, Roger Federer, Jo-Wilfred Tsonga, Rafael Nadal, David Ferrer ve Novak Djokoviç gibi isimlerin şampiyonluk şerefine ulaştığı Katar Açık tenis turnuvası, ATP 250 kategorisinde yer alıyor.

Sert zeminli kortlarda oynanan maçlarıyla, sık rastlanan tarzda görünen Katar ATP 250 tenis turnuvası, bu yıl 6-11 Ocak 2020 tarihleri arasında düzenleniyor. Toplam para ödülü ise 1.465.260$. Şampiyonun aslan payı ise 1.325.200$ değerinde olacak. Teklerde 28 tenisçi ile çiftlerde 16 ekibin yer alacağı Katar Açık 2020 ATP tenis turnuvasında yine tanıdık adlar göze çarpıyor.

Katar Açık 2020 ATP Tenis Turnuvasında Türk Tenisçi?

Arap yarımadasının sıcak ikliminde tenis heyecanına dahil olup, önemli sayılacak miktardaki ödülü kasasına götürmek isteyen tenisçiler arasında bu sene de bildik isimler yer alıyor. ATP 250 kategorisinde olmasına karşın, Katar Açık organizasyonuna ilgi büyük. Stan Wawrinka, Milos Raoniç, Fernando Verdasco, Kyle Edmun, Jo-Wilfred Tsonga ve son dönemin parlayan genç tenisçilerinden Andrey Rublev Katar Açık 2020 tenis turnuvasında boy gösterirken, ülkemiz için de sevindirici bir haber var. Türk Milli tenisçilerimizden Cem İlkel, Katar Açık 2020 tenis turnuvasında finallere kalmaya hak kazandı.

Şampiyonluk adayları arasında en önemli 2 isim Andrey Rublev ile Stan Wawrinka. Onlarla beraber, eski şampiyonlardan olan Jo-Wilfred Tsonga, istediği ancak bir türlü geri kazanamadığı performansını bu turnuvada göstermek isteyecektir. Verdasco ve Raoniç için de yeni yılın henüz başında iyi bir fırsat ve moral olarak görebileceğimiz ATP Katar tenis turnuvasında milli tenisçimiz Cem İlkel için de hedef final. Her ne kadar kolay gözükmese de imkansız değil.

Katar Açık 2020 ATP tenis turnuvası boyunca Youwin sizlerle olmaya devam edecek.