Yılın ilk WTA tenis turnuvası ise Shenzhen Açık 2020. Shenzhen Açık 2020 WTA tenis turnuvası detayları, turnuvanın favorileri, yazımızda

WTA Teniste 2020 Heyecanı Başlıyor: Shenzhen Açık 2020 Tenis Turnuvası!

Yeni yıl, yepyeni bir tenis takvimi demek. 2020 yılının ilk günlerinde WTA tenisle açıyoruz gündemi. WTA tenis heyecanına şimdiden dahil olmak için Youwin giriş adresi her zaman olduğu gibi yine sizlerle olacak. Yılın ilk WTA tenis turnuvası ise Shenzhen Açık 2020. Shenzhen Açık 2020 WTA tenis turnuvasına dair detaylara ulaşmanız için yazımızın devamına bekliyoruz.

Yeni Yıl Hızlı Başlıyor! Shenzhen Açık 2020 WTA Tenis Turnuvası Hakkında

Malum, kasım ayında iyiden iyiye yavaşlayan tenis takvimi, yeni yılın ilk haftasını bekler gibidir. 2020 yılında da bu gelenek değişmiyor ve ocak ayının ilk WTA tenis turnuvası, Shenzhen Açık başlıyor.

Çin’in Shenzhen ülkesinde gerçekleştirilen WTA açık tenis turnuvası çok da eski sayılmaz. İlk olarak 2013 yılında düzenlenen Shenzhen Açık WTA tenis turnuvası şampiyonu Li Na olmuştu. Sonraki yıl da kupaya uzanan isim aynı kalırken, Simona Halep 2 kez, Sabalenka ise 1 kez şampiyonluk şerefine ulaştı Shenzhen Açık WTA tenis turnuvasında.

Bu yıl 4-11 Ocak 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Shenzhen Açık WTA tenis turnuvası sert zeminli kortlarda oynanıyor. Teklerde 32 tenisçi ile çiftlerde 16 ekibin yer aldığı Shenzhen Açık WTA tenis turnuvasında dağıtılacak olan toplam ödül miktarı 651.750$ değerinde.

Shenzhen Açık 2020 WTA Tenis Turnuvasında Kimler Var?

Shenzhen 2020 WTA tenis turnuvasında yıldızlar maalesef yer almıyor. Avustralya Açık 2020 Grand Slam tenis turnuvası hazırlıklarını sürdüren önemli isimler yoksa da Yue Yuan, Shuyue Ma gibi ev sahibi niteliğindeki isimlerle beraber, Margarita Gasparyan, Nicole Gibbs ve Monica Niculescu gibi tenis severlerin tanıdığı isimler de turnuvada yer alıyor.

Final için beklenen eşleşme Niculescu – Maria maçı olurken, Gasparyan’ın da Shenzhen 2020 WTA tenis turnuvası için önemli olduğunu söylemek güç değil.

2020 yılının ilk WTA tenis turnuvası olan Shenzhen 2020 boyunca Youwin sizlerle olmaya edecek.